מה לבדוק לפני שנכנסים לבית חדש?

עומדים להיכנס לבית חדש? מזל טוב! בין אם קניתם את הבית ובין אם שכרתם דירה, או אפילו אם אתם מעבירים משאית רהיטים לדירה ריקה – כדאי להשקיע שעתיים בכמה בדיקות פשוטות שיחסכו לכם לא מעט כסף ומאמץ בעתיד. במידה ותמצאו בעיה שנוגדת את תנאי הכניסה שהוצגו בחוזה, אתם זכאים לבקש מהקבלן / בעל הדירה שיתקנו את הליקוי לפני הכניסה, כדי שתרגישו טוב יותר עם סביבת המגורים שלכם. מלבד זאת, מעבר דירה הוא זמן נפלא לעבור על הרהיטים והחפצים שלכם ולאתר בעיות ונזקים. לדוגמה, לא כדאי להכניס ספרייה נגועה בתולעים לבית נקי וחדש…

אז מאיפה להתחיל?

ניקיון ותקינות הרהיטים: כל רהיט שמופיע בחוזה כחלק מהדירה צריך להיות בר שימוש. יכול להיות שהארון של סבתא של בעל הדירה מאוד יקר ללבו, אבל אם הוא כבר בחצי הדרך למזבלה אין סיבה שתמשיכו להחזיק בו. עברו על הרהיטים אחד אחד. מה שלום השולחן והכיסאות? האם צריך שירות ניקוי ספות כדי שתוכלו להשתמש בספות שבסלון? מה קורה בארונות המטבח? המיטות יציבות והמזרנים נקיים?

כשאתם אורזים את הדירה הקודמת שלכם, נסו לעבור על הרהיטים שלכם ולהחליט מה נזרק, מה דורש ניקוי ומה לא.

תשתית אינסטלציה: לאחר מכן לכו לכל הברזים בבית ופתחו אותם בזה אחר זה. כן, זה תהליך יסודי ומתיש, אבל משתלם מאוד – כי ברגע שתיתקלו בברז דולף או בעל לחץ מים נמוך, בהחלט תרצו שהבעיה תתוקן. בדקו שהטוש בחדר האמבטיה לא משפריץ לצדדים, שכל ברז נקי מאבנית וזורם היטב ושאין דליפות בסגירת הברז. עברו בין חדרי השירותים בבית והורידו את מי הניאגרה כדי לראות שהכל תקין גם שם. לאחר מכן סרקו את הרצפה והקירות וחפשו סימנים שיעידו על רטיבות: עובש, קירות מתקלפים ושינויים בצבע הקיר הם סימנים ברורים לנזילה, ורצוי לדרוש תיקון בהקדם. זכרו שכדאי להזמין איש מקצוע מומחה, יצאת צדיק אינסטלטור, שאתם יכולים לסמוך עליו לצורך מתן חוות דעת מקצועית על תשתיות האינסטלציה.

כללים להתעסקות עם תקשורת וחשמל

תשתיות חשמל ותקשורת: לא כדאי לשחק עם מערכת החשמל… עכשיו תורו של סבב השקעים: קחו מכשיר חשמלי כלשהו (מנורה / מטען לפלאפון) ולכו לחבר את התקע לכל השקעים בבית. עברו ביניהם אחד אחד ושימו לב – האם החשמל עובד? האם קל להכניס ולהוציא את התקע? האם המסגרת מחוברת היטב לקיר? במידה ואחד השקעים פגום, סמנו אותו בטוש וצרו קשר עם הקבלן / בעל הבית לתיקון מערכת החשמל.

לאחר מכן בדקו את תקינות שקעי הטלפון והאינטרנט, כמו גם את הקליטה במקום. אם בדירה גרו דיירים לפניכם ניתן לשוחח איתכם כדי לוודא שתשתית האינטרנט בבית עובדת כמו שצריך. אם ישנה בעיה, בעל הבית יצטרך להביא טכנאי שיבדוק את מקור הבעיה ויחבר את הבית לרשת. לסיום, עברו על החוזה ובדקו שקיבלתם את כל מה שנכתב: האם הריצוף זהה לסוג המובטח? האם המטבח מכיל את כל מה שסוכם עליו מראש? כל הרהיטים הנכונים נשארו בדירה? בהצלחה – ותהנו מהבית החדש!

מעבר אל דף הבית – ניקוי ספות.

מאמרים חדשים שעלו באתר

השירותים המרכזיים שלנו

Call Now Button
Open chat
1
שלום וברכה!
אני דניאל הבעלים של מאסטר קלין.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.