איך לנקות כתמים מהספה ולהישאר בחיים?

מדובר בעובדה בלתי נמנעת- ספות מתלכלכות. והרבה. פרורי בייגלה מוצאים את דרכם אל החריצים, משקאות נשפכים וחיות המחמד שלכם מסתובבות עם כפותיהן הבוציות לכל אורך הרהיט. למזלכם, תהליך ניקוי הספה הוא קל ופשוט- כל מה שדרוש לכם הוא קצת זמן וציוד ניקיון מובחר. אם לא הצלחתם להיפטר מכתם עקשן במיוחד, אל תהססו לחפש עזרה מקצועית מהמכבסה באזור המגורים שלכם (מכבסה בגבעתיים, תל- אביב, ירושלים וכו’).

שלב 1: קדם- ניקיון הספה

שאיבת חלקיקים גדולים. לפני שמתחיל הניקוי הרציני, חשוב לשאוב את כל החלקיקים הגדולים המצויים מעל פני שטח הספה. אפשר להשתמש בשואב אבק רגיל או נייד כדי לנקות את הספה מכל הפרורים העתיקים שהצטברו עליה.

היעזרו בחלקו הארוך והצר של השואב, כדי להגיע ללכלוכים השקועים בתוך החריצים של הספה.

שאבו את כל הכריות.

הסירו את הכריות ושאבו את בסיס הספה.

השתמשו במברשת זיפית. אם יש על הספה כתמים של אבק או לכלוך שהתקשו על גבי הספה, השתמשו במברשת בעלת זיפים קשים לפירוק הכתם הקשיח, ולאחר מכן שאבו בעזרת שואב אבק על חלקיקי הלכלוך והפוץ שהתפזרו. שפשפו עם המברשת נמרצות, אבל לא בחוזקה כזו שעלולה לפגוע בבד או בעור.

הסירו מוך ופרווה. שואב האבק הממוצע שלכם לא יהיה מסוגל להסיר לחלוטים מוך או פרוות בעלי חיים. השתמשו בגלגלת דביקה או בידיכם על מנת להסיר את כל מה ששואב האבק פספס.

עבדו בצורה שיטתית לכל אורך שטח הספה, כדי לוודא שלא פספסתם אף לא שערה אחת.

גלו את סוג בד הספה. מצאו את התגית אשר אומרת מאיזה חומר עשוי כיסוי הספה. בדרך כלל, בתגיות אלה כתובות הנחיות באילו חומרי ניקוי יש לנקות את הספה:

W- יש להשתמש בחומר ניקוי על בסיס מים ושואב קיטור.

WS- ניתן להשתמש בחומרי ניקוי על בסיס מים ושואב קיטור או בחומרי ניקוי יבש.

S- יש להשתמש רק בחומרי ניקוי יבש.

O- המוצר אורגני ולכן יש לנקות אותו רק בעזרת מים קרים.

X- יש להשתמש או במברשת זיפית ושואב אבק בלבד או להזמין את שירותי הניקוי של מכבסה מקצועית. קיימות מכבסות מקצועיות בכל רחבי הארץ: מכבסה בגבעתיים, תל – אביב, ראשון לציון, חיפה, באר שבע וכו’.

שלב 2: ניקוי הספה

יש לנקות כל ספה לפי סוג הבד והוראות היצרן המופיעות על התגית שלה. בכל הנוגע לכתמים: לכל סוג כתם יש את החומרים המיוחדים שעוזרים להסיר אותו, לדוגמא: כתמי שמן ניתן להסיר בעזרת שילוב של מים חמימים, נוזל לניקוי כלים ושפשוף עדין עם מטלית או ספוג.

כדי לנקות כתמי אוכל שונים (קפה, שוקולד, רטבים ועוד) יש לערבב מים חמימים, מעט סבון לניקוי כלים וחומץ לבן. לאחר מכן יש לנקות בעדינות את הכתם עם התערובת.

אם יש כתמים עקשניים במיוחד, אל תהססו לפנות למכבסה מקצועית, המציעה שירותים לניקוי ספות. אמנם הניקוי יהיה כרוך בתשלום, אבל תקבלו שירות ניקיון איכותי. אם אתם גרים במרכז הארץ, עובדות סביבכם מכבסות רבות כמעט בכל עיר: מכבסה בגבעתיים, ברמת גן, בראשון לציון וכמובן בתל אביב (כביסטס, מאסטר קלין, טופקלין ועוד)

מאמרים חדשים שעלו באתר

השירותים המרכזיים שלנו

Call Now Button
Open chat
1
שלום וברכה!
אני דניאל הבעלים של מאסטר קלין.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.