ניקוי רטבים מספות

שמן, בד

כל מי שיש לו ילד או ילדה קטנים בבית, מכירים את המצב בו הם בטעות שוגים ושופכים את ארוחת הצהריים על הספות. כשזה קורה, אף אחד לא מרוצה מהתוצאה. הספה מוכתמת ברוטב ע"פ סוג התבשיל, והמראה אינו מלבב בלשון המעטה. איך מסירים רטבים מספות? לפני שנסביר, נחלק את שיטות הניקוי לשניים. הראשון, או ניקוי רוטב מספות בד, והשני מעור.

ניקוי רטבים מספות בד – הרבה יותר קשה

בספות בד הסיפור יותר מורכב, בגלל שהכתם מחלחל לתוך ספוג הספה. אם הכתם עדיין טרי, נסו קודם לספוג כמה שאפשר את הכתם, כדי להקל עליכם את מלאכת הסרת הרוטב. את פעולת הספיגה יש לבצע עם נייר סופג, או לחילופין אם מגבת סופגת ונסו לסחוט עד כמה שניתן. אם הכתם אינו טרי, או כאשר כבר ביצעתם את פעולת הספיגה ועדיין נשאר כתם, נסו להסירם באמצעות חומץ מדולל עם מים. יש להכין בקערונת חצי כוס חומץ וחצי כוס מים, לקחת מברשת ניקוי, לטבול בתערובת ולשפשף היטב. בסיום הפעולה, חובה לספוג חזרה את הכתם. טיפ זה יעיל ל-90% מסוגי ספות בד, אך עדיין ישנם סוגי ספות בד שלא יאפשרו את ניקוי רטבים מספות בכזו קלות, ולכן אם גם אצלכם זה המצב, נסו את הטיפ הבא. יש להשתמש במסיר שומנים עדין או בחומר לניקוי שטיחים שעושה את העבודה ולבצע את פעולת הניקוי באמצעותם. אם כל אלו עדיין לא סיפקו לכם את הפעולה הרצויה, לא תיהיה לכם הרבה ברירות ותצטרכו להזמין שירות ניקוי ספות מקצועי. 

ניקוי רטבים מספות עור

כאשר מדובר על ספות העשויות עור, היתרון המרכזי הוא שהספה אינה סופגת (אלא א"כ מדובר בעור טבעי ואז אין שום פתרון להסרת הכתם). בגלל שהכתם לא נספג עמוק לתוך העור, תוכלו לבצע ניקוי רטבים מספות עור בקלות בעזרת תחליב ניקוי או חלב חם. יש לשפוך מעט מהתחליב או החלב על הספה, לשפשף בעדינות עם ספוגית רכה ולנגב עם מטלית מיקרופייבר. חשוב לדעת, כי בספות עור, פעולת הניקוי יכולה להיות פשוטה מאוד אם תעברו עליה מידי יום עם מטלית רכה או עם מגבונים לעור הממכרים בכל סופר שכונתי. עוד בנושא ניקוי ספות עור.

קצת על שירותי הניקוי של מאסטר קלין

מאסטר קלין הינה חברה לניקוי וחידוש ספות עם ניסיון רב שנים והכרת כל סוגי הכתמים ושיטות הסרתם. לחברה כל הכלים לביצוע חידוש ספות מקצועי, ושירותים אלו ניתנים עד לבית הלקוח. כדי לקבל הצעת מחיר ולהזמין את שירות החברה, צרו קשר ונשמח לספק לכם שירות.

מאמרים חדשים שעלו באתר

השירותים המרכזיים שלנו

להצעת מחיר מהירה לחצו!
Call Now Button